strona główna  |   wyszukiwarka zaawansowana  |   wyszukiwarka ogólna 

     oferta

     galeria

     nowości

     poradnik

     o marce

     o nas

     cennik

     kontakt

Importer:
Komo Sp. z o.o.
ul. Bartycka 24/26
hala 3B, I piętro
lok. 223

00-716 Warszawa

tel. (022) 828-68-19
fax (022) 828-84-62

zapraszamy do sklepu internetowego Laudel


Nowoœci Laudel

Jeśli zawsze chcesz
wiedzieć o nowościach
wpisz swój e-mail

Poleć nas!
Wpisz e-mail 
znajomego:

Wpisz swój e-mail:

Sprawdz gdzie można
kupić nasze produkty!Poradnik 1.2

Kominki Laudel » Poradnik » Poradnik cz. 1.2

1. Informacje dla użytkownika


1.2 Rodzaje urządzeń

Wkład kominkowy
Wykonany jest z żeliwa, materiału doskonale magazynującego i długo oddającego ciepło.
Stosowany jest najczęściej do budowy nowego kominka z paleniskiem zamkniętym.
Zabudowany w kominku odbiera ciepło od płomienia i nagrzewa nim powietrze opływające jego mocno ożebrowany nagrzany korpus (konwekcja) oraz oddaje ciepło poprzez promieniowanie gorącej szyby.

Stosując wkład kominkowy osiągamy sprawność kominka powyżej 70%, w porównaniu do 15 -20 % przy kominku otwartym. Podnosi to 4 krotnie sprawność dając znaczne oszczędności drewna, jego magazynowania i usuwania popiołu.  

Wysokie parametry urządzenia otrzymamy pod warunkiem prawidłowego montażu (wentylacji wkładu), odpowiedniego ciągu i spalania tylko suchego drewna twardych drzew liściastych.

Kaseta kominkowa
Posiada konstrukcję ułatwiającą sprawne zaadaptowanie istniejącego kominka otwartego na kominek z paleniskiem zamkniętym - często bez jego demontażu. Podnosi to zasadniczo parametry jego użytkowania, zwiększając również bezpieczeństwo.
Kaseta kominowa jest również wykorzystywana do budowy nowego kominka, gdzie jej system wentylatorów może zasilić w ciepło sąsiednie pomieszczenia.
(Uwaga: - wentylatory kasety nie zastąpią systemu rozprowadzenia ciepła po całym budynku).

Zbudowana podobnie jak wkład, posiada żeliwny korpus odbierający ciepło od płomienia i oddający do opływającego go powietrza, oraz przeszklone drzwi, przez które ciepło promieniuje do pomieszczenia.
Tu korpus zamknięty jest w obudowie z blachy stalowej ocynkowanej i przepływ powietrza następuje w przestrzeni miedzy nim a obudową.

Powietrze zasysane jest dwoma wentylatorami w dolnej części fasady i już gorące wyrzucane jest szczelinami wywiewnymi w jej górnej części.

Urządzenie posiada elektroniczny układ zabezpieczający przed przegrzaniem, włączający samoczynnie wentylatory, gdy temperatura przekroczy 60o C.

Do funkcjonowania kasety kominkowej turbo konieczne jest zasilanie w prąd elektryczny.

Wkład z plaszczem wodnym
Kominek z płaszczem wodnym to niezwykle oszczędne rozwiązanie umożliwiające ogrzanie całego domu energią cieplną wytworzoną w procesie spalania drewna. Może on stanowić samodzielną instalację lub uzupełnienie centralnego ogrzewania. Urządzenie składa się z płaszcza zewnętrznego i wewnętrznego, pomiędzy którymi przepływa woda grzewcza. Izolacja ścianek umożliwia odzyskanie maksymalnej ilości ciepła i przekazanie go do instalacji centralnego ogrzewania, co z kolei pozwala na zmniejszenie mocy grzewczej tej instalacji. Zimna woda doprowadzana jest dołem wymiennika, a następnie podgrzewana w trakcie przepływu przez obszar objęty działaniem kotła. Gorąca woda przekazywana jest następnie do grzejników.

Piec wolnostojący
Piece wolnostojące są niezwykle proste i tanie w instalacji, a jednocześnie w zależności od mocy wybranego urządzenia, pozwalają ogrzać powierzchnie nawet do 150 m2. Wszystkie urządzenia spełniają normy i wymogi bezpieczeństwa określone w europejskiej normie EN 13240.« powrótNasz obszar działania: Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Elbląg, Gdańsk, Gorzów, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Poznań, Radom, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław.