strona główna  |   wyszukiwarka zaawansowana  |   wyszukiwarka ogólna 

     oferta

     galeria

     nowości

     poradnik

     o marce

     o nas

     cennik

     kontakt

Importer:
Komo Sp. z o.o.
ul. Bartycka 24/26
hala 3B, I piętro
lok. 223

00-716 Warszawa

tel. (022) 828-68-19
fax (022) 828-84-62

zapraszamy do sklepu internetowego Laudel


Nowoœci Laudel

Jeśli zawsze chcesz
wiedzieć o nowościach
wpisz swój e-mail

Poleć nas!
Wpisz e-mail 
znajomego:

Wpisz swój e-mail:

Sprawdz gdzie można
kupić nasze produkty!Poradnik 1.4

Kominki Laudel » Poradnik » Poradnik cz. 1.4


1.4 Zalecane paliwa

Nasze urządzenia przeznaczone są wyłącznie do spalania drewna, zalecamy drewno twardych drzew liściastych jak dąb, grab, buk, jesion.
Należy używać tylko suchego drewna, o wilgotności mniejszej niż 20%, co odpowiada drewnu składowanemu przez dwa lata w miejscu zadaszonym i przewiewnym.

Drewno świeżo ścięte ma wilgotność ok. 50% - to znaczy, że ładunek 10kg drewna zawiera 5l wody - woda w nadmiarze spowoduje zjawisko kondensacji we wkładzie i przewodzie kominowym, co może spowodować problemy w użytkowaniu.

Drewno wilgotne pali się słabo, brudzi się szyba, ciepło jest tracone na odparowanie wody, wydziela się też dużo osadu w kominie - kreozotu - a kominek nie osiąga mocy nominalnej.

Ze względu na zbyt gwałtowne spalanie nie należy stosować drewna drzew iglastych, zawiera ono dużo żywicy, co powoduje szybkie zanieczyszczanie przewodu kominowego.« powrótNasz obszar działania: Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Elbląg, Gdańsk, Gorzów, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Poznań, Radom, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław.