strona główna  |   wyszukiwarka zaawansowana  |   wyszukiwarka ogólna 

     oferta

     galeria

     nowości

     poradnik

     o marce

     o nas

     cennik

     kontakt

Importer:
Komo Sp. z o.o.
ul. Bartycka 24/26
hala 3B, I piętro
lok. 223

00-716 Warszawa

tel. (022) 828-68-19
fax (022) 828-84-62

zapraszamy do sklepu internetowego Laudel


Nowoœci Laudel

Jeśli zawsze chcesz
wiedzieć o nowościach
wpisz swój e-mail

Poleć nas!
Wpisz e-mail 
znajomego:

Wpisz swój e-mail:

Sprawdz gdzie można
kupić nasze produkty!Poradnik 1.1

Kominki Laudel » Poradnik » Poradnik cz. 1.1


1.1 Charakterystyka urządzeń

Są to urządzenia stałopalne spełniające wymogi europejskiej normy PN-EN 13229.

Urządzenia wykonane są z żeliwa, materiału doskonale magazynującego i długo oddającego ciepło, od lat sprawdzonego w ogrzewnictwie. Korpus wykonany jest z odlewanych elementów żeliwnych, połączonych wzajemnie za pomocą połączenia kielichowego, uszczelnionego masą żaroodporną. Całość skręcona jest śrubami z nakrętkami umieszczonymi po zewnętrznej jego stronie.
Wszystkie elementy żaroodporne służące uszczelnieniu: masa, sznur, podkładki nie zawierają azbestu.
Przeszklenie drzwiczek wykonane jest z szyby witroceramicznej odpornej na temperaturę 750O C. Szyba ta nie rozszerza się pod wpływem temperatury, wszelkie jej uszkodzenia mogą nastąpić tylko w przypadku uderzenia mechanicznego.
Urządzenia wyposażone są w popielnik, na którego fasadzie umieszczona jest regulacja dopływu powietrza do spalania.
Wszystkie części stykające się bezpośrednio z ogniem (ruszt, tylna ściana, deflektor, osłona szyby) są łatwo demontowalne. W razie zużycia można je łatwo zastąpić oryginalnymi elementami dostępnymi w naszym serwisie.

Sprawność i moc grzewcza
Dzięki odpowiedniej konstrukcji naszych urządzeń ich nominalne moce grzewcze należą do najwyższych na rynku. Moce cieplne od 10 do 18 kW dla wkładów kominkowych i kaset z turbinami; 20 kW dla wkładu z płaszczem wodnym; 6 do 15 kW dla pieców wolnostojące pozwalają ogrzać pomieszczenia nawet o znacznych powierzchniach.
Wysoka sprawność oferowanych urządzeń to duże oszczędności w zużyciu drewna - jego składowaniu, wnoszeniu i usuwaniu popiołu w stosunku do tradycyjnych otwartychpalenisk.
Najbardziej wydajne urządzenia osiągają sprawność powyżej 70%.

Wkład kominkowy zamknięty działa w dwóch obiegach powietrza:
OBIEG PIERWSZY to powietrze zasilające w tlen pomieszczenie i proces spalania, wychodzące jako spaliny kominem. Powietrze to wchodzi z zewnątrz budynku poprzez szczeliny okien lub czerpnię zamontowaną w pobliżu kominka. Następnie dostaje się do paleniska regulowanymi szczelinami na popielniku przechodząc przez ruszt, dodatkowo dostaje się też do paleniska przez wąską szczelinę wokół szyby ( system czystej szyby)

OBIEG DRUGI to powietrze z pomieszczenia wchodzące nawiewem w dole kominka ( minimum 10 dm2) i szczelinami wokół fasady wkładu do wnętrza kominka, opływające gorący korpus wkładu (odległość ok. 8 cm miedzy korpusem a izolacją) i nagrzane wychodzące do pomieszczenia poprzez kratki dyfuzyjne ( minimum 10 dm2) umieszczone w górnej części obudowy kominka.

Duże kratki wlotowa i wylotowa i brak przeszkód na jego drodze przebiegu, zapewniają szybkość nagrzewania pomieszczenia a także trwałość ruchomych elementów żeliwnych.

Uwaga:
Żeliwny wkład kominkowy oddaje ok. 30% mocy cieplnej poprzez szybę, a resztę poprzez ożebrowany korpus, dlatego podstawowym warunkiem jego poprawnego funkcjonowania jest niezakłócony odbiór ciepła od korpusu poprzez obieg powietrza tj. zachowanie odpowiednich wielkości kratek i odległości wokół korpusu.Nasz obszar działania: Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Elbląg, Gdańsk, Gorzów, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Poznań, Radom, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław.